wtorek, 7 maja 2019

Skok ze spadochronem na Ukrainie w 2019

Spełniając życiowe marzenie jakim jest skok spadochronowy polecam wam dokonać tego na Ukrainie, ok 30 km od Lwowa znajduje się lotnisko Aerodrome "Tsuniv"gdzie za cenę ok 177 zł możecie wykonać skok z 800 m samemu na spadochronie desantowym.

Link do strony gdzie można się zapisać http://fine-dz.com/en/ Skoki odbywają się w soboty i niedziele. Tu ich strona na FB https://www.facebook.com/finedzcom/

Mówią po ukraińsku ale można wszystko zrozumieć ;)

Jak wygląda szkolenie zanim skoczysz z spadochronem?
ok 8:30
Wypełnienie ankiety imię nazwisko data urodzenia 

ok 9:00
Najpierw uczą jak zwinąć spadochron po wylądowaniu, zawija się go na ręce w odpowiedni sposób oraz pokazują co trzeba zrobić gdy po wylądowaniu czasza jest napełniona powietrzem i wiatr ciągnie cię po ziemi, wtedy chwytamy za górny tylny pas i ciągniemy jeden sznurek do czasu ok 3-5 m do czasu aż się płachta położy. (wszystko pokazują na miejscu co i jak)

ok 10:00
Trzecim krokiem jest imitowanie lądowania.
Należy złączyć nogi i na lekko ugiętych nogach całymi stopami zeskakujemy na ziemię, dzięki czemu możemy wykonać bezpiecznie lądowanie. ( które jest w mięciutkim przeoranym pisaku, lub trawie tak można się ubrudzić )

ok 12:00

Idziemy do samolotu

No i skaczemy ;)
Zapraszam was na mój nowy kanał na Youtube Jak wygląda życie programisty? IT Week z życia programisty! #0


2 komentarze:

  1. Samemu po jednodniowym szkoleniu? Czy to bezpieczne? ;) W Polsce potrzeba jednodniowego szkolenia, by skoczyć w tandemie, a by skoczyć samodzielnie to należy przejść cały kurs.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Po 2h szkoleniu, tak bezpieczne ;) To desantowy spadochron który sam się otwiera ;)

      Usuń

Co musi umieć programista? 📚 odc. 2 IT Week #5

https://www.youtube.com/watch?v=rPxIAixk4aY&t= Bez jakiej umiejętności nie można zacząć kariery programisty? Co jest bardzo ważne n...

Zastrzeżenie
Informacje zawarte na stronie są prywatnymi opiniami Autora i nie powinny być interpretowane, jako rekomendacja jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 paź 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych i ich emitentów lub wystawców (Dz. U. Z 2005r. Nr 206, poz. 1715). Wszelkie decyzje inwestycyjne są wyłączną odpowiedzialnością czytelnika.