Początek... procent składany, kalkulator

Witam,
Nawet tysiąc milowa podróż zaczyna się od jednego kroku - i oto mój pierwszy wpis.
Nazywam się Cashflow88, mam 21 lat wiele przede mną trudna droga, czytanie książek, kursy na NBPortal-u, oglądanie mojego ulubionego programu TV Biznes i innych kroków które będą przybliżały mnie i was do finansowej wolności. Nie jestem omnibus-em lecz osobą pragnącą posiąść wiedzę, edukację finansową.

Postanowiłem pisać bloga o inwestowaniu dla inwestorów i ludzi dbających o swoje finanse. Kiedyś pracowałem, jako doradca ds. ubezpieczeń i inwestycji, co przyczyniło się do mojej nowej inspiracji. Blog będzie o kupowaniu i tworzeniu aktywów by w przyszłości być Rentierem, nie chcę się rozpisywać na początku pierwszego wpisu.

Pod tym linkiem pobierz kalkulator (klikamy na dole w szarym kółku pobierz) można ściągnąć kalkulator mojej konstrukcji. Są to proste wyliczenia wpisujemy w kolumnie ile odkładamy pieniędzy na konto i pokazuje nam przybliżoną symulacje, co będzie się działo z naszymi pieniędzmi przez 45 lat.

Kalkulator ten jest oparty na koncie Mocno Oszczędzającym 6,5% Polbank. Najlepsze z dostępnych na rynku dla osób posiadających mniej niż 15 000 tyś zł, i w sam raz do rozpoczęcia swojego zbierania kapitału czy to na emeryturę, na własny biznes, fundusz rezerwowy bądź inne cele inwestycyjne.

Dla przykładu wpisałem kwotę 100 zł odkładaną, co 30 dni, w drugim arkuszu jest wykres pokazujący ile wpłaciliśmy ile mamy na koncie i ile, co miesiąc wpływa nam w kolejnych latach odsetek, za które można spokojnie żyć. Nazwałem go „Rentier czy Rencista” pobierz powpisuj swoje kwoty i zdecyduj już dziś, kim chcesz być w przyszłości.

Kalkulator jest w pewnym stopniu niedopracowany, lecz nie ma to zbytnio wpływu na wyniki. Jeśli macie jakieś pytania odnoście działania kalkulatora zapraszam do komentowania. (Proszę osobę, która zna się na Excel-u o kontakt ze mną, do poprawki są 2 formuły)

Jeśli nie znalazłeś tutaj potrzebnych Ci informacji zapraszam Poradnik – Jak zrobić kalkulator procentu składanego?

Na koniec chciał bym podziękować APP Funds osobie która zainspirowała mnie do stworzenia tego bloga.

Pozdrawiam

Komentarze

 1. jeśli chodzi o procent składany to występuje on faktycznie przy odkładaniu na konto. natomiast przy giełdzie czy funduszach inwestycyjnych nie możemy korzystać z tzw. magii procentu składanego. więcej na moim blogu http://mechanik-konskie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. witam
  przeczytałem od początku ... dobra robota
  mam pytanie, trochę nie na temat: jak wstawić 'by feedburner'? skąd masz kod? czy on sam oblicza ilość czytających?

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam Marcin, co do pytań trochę nie na temat to jest od tego ShoutMix Chat a co do feedburner w Google klikasz moje konto i dodajesz. Nie pamiętam dokładanie, jak bo dawno to było, wystarczy poczytać trochę i dasz sobie rade.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz