wtorek, 26 stycznia 2010

1 sposób na dodatkowe źródło dochodu

Zapewne wielu z was potrafi znaleźć jakiś sposób na wygenerowanie dodatkowego dochodu (chodzi mi o 50-300zł miesięcznie) można taką kwotą poprawić swoją sytuacje finansową ważne by jej nie wydać można np. szybciej spłacić dług, ale o tym napisze w innym poście.
Ostatnio pomyślałem, że pójdę na inwentaryzacje dwóch marketów budowlanych ok 10 h pracy x7, 50 brutto ( grosze? Możesz sobie myśleć ja bym za takie pieniądze palcem nie kiwną, jeśli tak pomyślałeś, drogi czytelniku to polecam Ci książkę bogaty biedny ojciec Roberta Kiyosaki-ego rozdział z dziećmi pracującymi za darmo, które wiedzą więcej o świecie finansów niż ty;) nie pracuj dla pieniędzy tylko po to by pieniądze pracowały dla ciebie)

Jeśli chodzi o stworzenie biznesu, który by obsługiwał inwentaryzacje to z moich badań wynika, że rynek jest nasycony i 20 letniej niemieckiej tradycji nie chcę wygryźć z rynku, hi
Ciekawostką jest to, iż aby sobie otworzyć market Ala ( Praktiker, obi, castorama, leroy marlin trzeba mieć min 20 000 000 PLN na sam towar;) wychodzi na oko, że na specjalistyczny sklep z wiertłami potrzebne jest ok 23 tyś zł na start.
Dziś takiego kapitału nie posiadam, więc zejdę na ziemię, mogę pomyśleć o stoisku z okularami przeciwsłonecznymi w galerii handlowej i zobaczyć czy taka maszynka zrobi jakieś pieniądze;) dziś pozostaje mi zachęcić każdego by pomyślał na poważnie o jakimkolwiek dodatkowym źródle dochodu

RPP pozostawiła stopy procentowe bez zmian W polbanku zmiany oprocentowania dla nowych kont np. mocno oszczędzające - oprocentowanie spadło z 6, 5% do 5, 25% także można mieć tylko 3 takie konta teraz jestem (psychicznie) w plecy, bo zamiast od razu otworzyć sobie 3 konta po 6, 5% to ja otwarłem 1, człowiek uczy się na błędach i kolejny raz nie popełnię czegoś podobnego;)

Zysk z reklam zaczyna się powoli generować;) a ty drogi czytelniku, jaki masz sposób na generowanie innego dochodu niż praca na etacie? Zapraszam do wpisów w komentarzach.

7 komentarzy:

 1. Ciekawym choć bardzo rzadko stosowanym w Polsce jest posiadanie pakietu akcji dywidendowych. Mamy wtedy pasywny dochód niestety raz rocznie i nie do końca wiadomym przychodzie.

  Patrząc jednak na KGHM - co roku średnia dywidenda za ostatnie 5 lat 8 zł.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dokładnie tak Dywidenda - grosz do grosza i będzie 250 tyś zł ;) poczytam o dywidendach, rozszerzę swoją wiedzę na ich temat.
  A jakieś inne sposoby? Dostępne dla zwykłego śmiertelnika ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Inne?
  Hmm. Własne portale internetowe redagowane przez użytkowników, własne strony- dochody z najmu powierzchni reklamowej.
  Programy partnerskie zarówno internetowe jak i w realu typu oriflame czy inne.
  Wykonywanie drobnych robót związanych ze swoim wykształceniem, hobby - korepetycje, naprawy sprzętu, rzeczoznawstwo, handel monetami, znaczkami itd.
  Bycie udziałowcem w jakieś spółce niepublicznej. Do spółki wcale nie trzeba wkładać pieniędzy może być ziemia, nieruchomość, sprzęt.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki tym komentarzom powstanie w przyszłości ankieta pt., W jaki sposób osiągasz swój dochód i z ilu źródeł płynie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja zamierzam swój wolny niespożytkowany czas wykorzystać na freelancing. Do końca tego półrocza zamierzam inwestowac w siebie. Kursy, książki..itd Za początek budowy portfela wyznaczam datę 1.06.10 Tymczasem oszczędzam bez wysiłku ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. http://http://www.cpmprofit.com/ a to jest dobry sposób jak się ma stronę www lub bloga.

  OdpowiedzUsuń
 7. Hej, nawiązując do Roberta Kiyosaki-ego to polecam spróbować swoich sił w MLM (czyli marketingu wielopoziomowym). W naprawdę szybkim czasie można zbudować dość pokaźny PRZYCHÓD PASYWNY. Ja mógłbym Cię wprowadzić do firmy FM Group, w której właśnie powoli buduję swoją niezależność finansową (oprócz tego oczywiście jeszcze lokaty, fundusze inwestycyjne oraz giełda - także chyba jesteśmy w podobnej sytuacji).

  OdpowiedzUsuń

Related Posts with Thumbnails

Dotacja bloga

Jeżeli uważasz, że czytanie mojego bloga pomogło Tobie, możesz wesprzeć moją działalność związaną z prowadzeniem bloga, przelewając dowolną sumę, jaką uznasz za stosowną na poniższy numer konta.
Przelewem na eKonto mBank
36114020040000380253739780
Tytuł przelewu - Dotacja
Serdecznie dziękuję za dotacje.
Za pomocą PayPal w szybki i bezpieczny sposób (płacenie bez ujawniania danych karty)