środa, 27 stycznia 2010

Jak najlepiej wymienić waluty ? Walutomat

Ostatnio szukając kalkulatora do wymiany walut natrafiłem na bardzo interesującą stronę można tam bezprowizyjnie całkowicie za darmo wymieniać waluty, po najlepszym na rynku kursie.
Co to jest Walutomat?
Walutomat to serwis, w którym ludzie mogą wymieniać waluty z innymi ludźmi, pomijając kantory i banki. Wymiany dokonywane są zawsze po kursie średnim, czyli bez różnicy między kursem kupna i sprzedaży (tzw. spread). Pozwala to na oszczędności sięgające 2-3% w stosunku do tradycyjnych sposobów wymiany walut.
Sprawdź ile możesz zaoszczędzić.
Dla kogo?
Z Walutomatu korzystać mogą zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa zarejestrowane w Polsce. Wymagane jest jedynie posiadanie kont bankowych w walutach, które chcemy wymieniać, np. konta w złotówkach i konta walutowego w euro.
Jak wymieniać?
Wymiana w Walutomacie krok po kroku:
1. Rejestracja
Rejestracja w Walutomacie polega na wypełnieniu wszystkich pól krótkiego formularza rejestracyjnego.
2. Zasilenie portfela
Aby składać zlecenia wymiany, należy zagwarantować środki na ich realizację. W tym celu należy przesłać pieniądze do portfela w Walutomacie, wykonując przelew na rachunek bankowy Walutomatu. Walutomat udostępnia konta w największych bankach: PKO BP, PEKAO S.A. oraz BZ WBK. Przelew wewnątrz jednego banku jest bezpłatny i natychmiastowy*.
3. Wymiana
Składając zlecenie wymiany, określamy:
• walutę i kwotę, którą chcemy sprzedać,
• walutę, którą chcemy kupić.
Następnie, Walutomat dopasuje nasze zlecenie ze zleceniami innych osób. Po znalezieniu przeciwstawnych ofert dokonana zostanie transakcja wymiany po kursie średnim, obowiązującym w danym momencie na rynku światowym.
4. Wypłata
Aby wypłacić pieniądze z portfela na własne konto, składamy zlecenie wypłaty. Jeśli rachunek bankowy Użytkownika znajduje się w jednym z banków, w których są już konta Walutomatu (PKO BP, PEKAO S.A., BZ WBK), przelew będzie bezpłatny i natychmiastowy*.
Jak długo trwa wymiana?
W Walutomacie transakcje zawierane są w chwili pojawienia się przeciwstawnych zleceń. Transakcja odbywa się natychmiast po złożeniu zlecenia, jeśli w Walutomacie istnieje już oferta wymiany odwrotnej pary walutowej.
Gdy w danym momencie brak jest takiej oferty od innego Użytkownika, Twoje zlecenie będzie oczekiwać na jej nadejście.
Ile to kosztuje?
Rejestracja i korzystanie z Walutomatu jest darmowe. Wpłaty i wypłaty z Walutomatu są także darmowe, o ile przesyłamy pieniądze w ramach jednego banku. W przypadku, gdy Użytkownik posiada konto w innym banku niż konta Walutomatu, pobierana jest opłata od przelewu w wysokości ustalonej przez dany bank.
W przyszłości, Walutomat może pobierać stałe opłaty od zlecenia transakcji.
* Przelew zlecony w dniu wolnym od pracy może zostać zrealizowany w najbliższym dniu roboczym.
==================== tutaj ==================== >>>Walutomat.pl - wymieniaj waluty bez opłat i prowizji

Zapraszam do zarejestrowania poprzez baner reklamowy widoczny po prawej stronie bloga, dzięki czemu właściciel otrzyma skromne wynagrodzenie;) dziękuję.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts with Thumbnails

Dotacja bloga

Jeżeli uważasz, że czytanie mojego bloga pomogło Tobie, możesz wesprzeć moją działalność związaną z prowadzeniem bloga, przelewając dowolną sumę, jaką uznasz za stosowną na poniższy numer konta.
Przelewem na eKonto mBank
36114020040000380253739780
Tytuł przelewu - Dotacja
Serdecznie dziękuję za dotacje.
Za pomocą PayPal w szybki i bezpieczny sposób (płacenie bez ujawniania danych karty)