sobota, 20 lutego 2010

Polbank EFG Sprawozdanie finansowe 2008r.

Po ostatnich wiadomościach z TV Biznes o nie ciekawym stanie Grecji postanowiłem przeczytać sprawozdanie finansowe Polbanku, ponieważ trzymam w nim 100% kapitału Cashflow88.
Na stronie Polbank EFG Sprawozdanie finansowe 2008r. jest owe sprawozdanie tylko, że za 2008r. dane trochę opóźnione na podjęcie decyzji o zmianie konta oszczędnościowego.

Napisałem maila odnośnie sprawozdania za 2009.r w odpowiedzi otrzymałem:

Szanowni Państwo,
Sprawozdanie za 2009r. jeszcze nie zostało utworzone lub przetłumaczone z języka ang. na polski.

Z poważaniem,
Zenek Xiński
Konsultant
Departament Bankowości Bezpośredniej
Polbank EFG

Z Google wynika, że "Firmy, których rok obrotowy pokrywa się z kalendarzowym, do 31 marca muszą sporządzić sprawozdanie." Myślę by zaczekać do 31 marca + czas, jaki będzie tłumaczony tekst i wtedy zadecydować... Czy będzie za późno?

Tak na chłopski rozum porównując 2007r. z 2008r. nie ma zbyt wiele strat albo kolosalnych braków zysku może poza jedną rubryką

Nie mam zbyt obszernej wiedzy na temat tego, na co zwracać szczególną uwagę (porównywać) w takich sprawozdaniach, może ktoś bardziej kompetentny podpowie w komentarzach, w czym tkwi sęk...

4 komentarze:

 1. Witam. Wg mnie główny wskaźnik na który bym spojrzał to płynność w każdym wydaniu. Jednak łatwiej jest ocenić kondycję banku jak ma się już przed sobą sprawozdanie finansowe. Jakbyś już takowe zdobył to polecam się na przyszłość:) Aczkolwiek nie wiem, czy za to sprawozdanie nie trzeba będzie zapłacić. Darmowe są na pewno po 4latach, nie orientuję się jak jest z nowszymi.

  OdpowiedzUsuń
 2. Sprawozdania z tego co wiem są bezpłatne, i można je ściągnąć z strony www http://polbank.pl/aktualnosci/sprawozdania-finansowe.html proszę o zerknięcie na płynność i komentarz.

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej.

  To że nie ma sprawozdania rocznego nie oznacza że bank nie publikuje sprawozdań kwartalnych i półrocznych. Nie wiem czy te też są tłumaczone na polski a jak nie to tutaj masz sprawozdanie za III kw. http://www.eurobank.gr/online/home/generic.aspx?id=30&mid=360&lang=en

  OdpowiedzUsuń
 4. Aha i apropo III. kw to Polbank miał znacznie niższy (prawie 3 krotnie) zysk po 3 kw. 2009 niż w 2008

  OdpowiedzUsuń

Related Posts with Thumbnails

Dotacja bloga

Jeżeli uważasz, że czytanie mojego bloga pomogło Tobie, możesz wesprzeć moją działalność związaną z prowadzeniem bloga, przelewając dowolną sumę, jaką uznasz za stosowną na poniższy numer konta.
Przelewem na eKonto mBank
36114020040000380253739780
Tytuł przelewu - Dotacja
Serdecznie dziękuję za dotacje.
Za pomocą PayPal w szybki i bezpieczny sposób (płacenie bez ujawniania danych karty)