czwartek, 18 marca 2010

Co to jest Fundusz Bezpieczeństwa - Awaryjny

Zastanawiałeś się kiedykolwiek, co by się stało gdybyś wczoraj stracił prace?
Jak wyglądałby twój dzień gdybyś widział na rachunku za wodę, prąd, gaz, telefon datę dzisiejszą, spoglądasz do portfela a tam kilka złotych… zastanawiasz się, co kupić, chleb masło i skąd wziąć pieniądze na rachunki? Co byś wtedy czuł?

Niezbyt przyjemna sytuacja życiowa dopadająca dość sporą grupę polaków, większość myśli wtedy o pożyczkach, kredycie a banki kuszą nasz takimi napisami „damy Ci pieniądze na twoje rachunki” w takiej sytuacji doskonale sprawdza się tzw. Fundusz Bezpieczeństwa nazywany też (awaryjny, „na czarną godzinę”)

Jak zacząć?
Można zrobić listę swoich miesięcznych Przychodów i Wydatków a pozostałą kwotę pieniędzy zanieść (przelać) do banku i systematycznie odkładać, co miesiąc aż uzbiera się min 3krotność naszych dochodów. Tutaj jest to sprawa indywidualna jeden będzie się czuł bezpiecznie mając 2 wypłaty na koncie drugi roczny zapas, co dla mnie jest maksymalnym limitem wpłat do funduszu bezpieczeństwa.

Po co to wszystko?
W przypadku utraty pracy nie będziemy musieli łapać się jakiejkolwiek pracy, która będzie gorsza od ostatniej, Fundusz bezpieczeństwa pozwoli przez dłuższy czas poszukiwać godnej posady.

Niestety prawda jest taka, że większość z nas żyje od miesiąca do miesiąca, nie posiadając odłożonych pieniędzy na tzw. czarną godzinę.

Nad czym się tu jeszcze zastanawiać? Po prostu wstań i idź do banku założyć konto oszczędnościowe, lokatę i śpij spokojnie.

4 komentarze:

 1. Fundusz bezpieczeństwa potrzebny jest nawet nie tylko w przypadku utraty pracy. Przydaje się szczególnie gdy trafi nam się niespodziewany większy wydatek, wtedy nie musimy zadłużać się ani w banku ani u znajomych.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dwie wypłaty to można mieć na koncie a nie na kącie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Word sprawdził na szybko ortografię i pewnie widział kąt matematycznie, dziękuję za uwagę anonimowy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla wielu ludzi czarna godzina nie nadchodzi nigdy. Co by się nie stało nie ruszają tej kasy. Ale wysprzedaż w MM od 7 rano i TV 999zł pewnie by poszli. Ehh

  OdpowiedzUsuń

Related Posts with Thumbnails

Dotacja bloga

Jeżeli uważasz, że czytanie mojego bloga pomogło Tobie, możesz wesprzeć moją działalność związaną z prowadzeniem bloga, przelewając dowolną sumę, jaką uznasz za stosowną na poniższy numer konta.
Przelewem na eKonto mBank
36114020040000380253739780
Tytuł przelewu - Dotacja
Serdecznie dziękuję za dotacje.
Za pomocą PayPal w szybki i bezpieczny sposób (płacenie bez ujawniania danych karty)