piątek, 5 marca 2010

Kiedy kupić Euro?

Niedźwiedzie atakują mocniej niż byki… euro będzie tanieć?
Na 2letnim wykresie świecowym zaznaczyłem linie trendu spadkowego, niedźwiedzie od września 2009 forsują wsparcie i myślę, że euro będzie spadać grubo poniżej 3, 90zł.

Zastanawiam się by zdywersyfikować portfel kupnem euro, gdy SMA 45 będzie z góry przechodzić przez linie trendu, podobnie jak w wrześniu 2008 i czekać na podobne odbicia (strzałki) by sprzedać Euro, gdy SMA 45 przetnie ponownie wykres i będzie powyżej niego, Co sądzicie o takiej strategii? Młodego inwestora.
Jest to mój pierwszy wpis dotyczący analizy technicznej wiec proszę o konstruktywną krytykę.

7 komentarzy:

 1. Analiza niezgorsza. Założenia są dobre. Testowałeś inne średnie? Jedyne czego nie rozumiem to dlaczego tak dziwnie poprowadziłeś linię trendu. Linia trendu powinna być poprowadzona po oporach w trendzie spadkowym, anie tak jakoś przez środek wykresu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Hm.. Tak się zastanawiałem czy dać linie trendu na oporach czy w środku, dodam ze nie czytałem jeszcze żadnej książki o analizie technicznej tylko pobieżnie oglądałem obrazki i podpisy pod nimi. A jaką Marek polecasz książkę o analizie technicznej na początek?

  OdpowiedzUsuń
 3. Na początek oczywiście: Murphy - "Analiza techniczna rynków terminowych". To biblia AT i jeżeli zamierzasz zgłębiać jej tajniki to nie możesz nie zapoznać się z tą książką :0 Na prawdę polecam

  OdpowiedzUsuń
 4. Murphy - "Analiza techniczna rynków terminowych" ?? chyba chodziło Ci o Jack Schwager - Analiza techniczna rynków terminowych albo Analiza techniczna rynków finansowych - Murphy John J. TO o która jest biblią ?

  OdpowiedzUsuń
 5. Tylko że Murphy to naprawdę ciężkostrawna lektura.
  http://www.maklerska.pl/product_info.php?ref=42&products_id=1106&affiliate_banner_id=1
  Tutaj masz linka do książki od której ja zaczynałem analizę techniczną:
  http://www.maklerska.pl/product_info.php?ref=42&products_id=201&affiliate_banner_id=1

  Ogólnie książka jest prosto napisana. Nauczysz się z niej jak kreślić linie trendu. Ale nie masz tutaj opisów bardziej zaawansowanych wskaźników jak dywergencje czy inne.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dokładnie, czytałem obie i tytuły są na tyle podobne że zdarza się pomyłka. A biblia to oczywiści Murphy :) tylko jak pisze Marek, może faktycznie trochę ciężka na początek. Ja zacząłem od książki o AT opublikowanej przez REUTERS - "Analiza Techniczna - Wprowadzenie". Bardzo przyjemna lektura:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Właśnie czytam 44str „Analiza Techniczna Rynków Terminowych” - Schwager . Lektura jest naprawdę ciężka w zrozumieniu, ale daję rade.
  "Jedyne, czego nie rozumiem to, dlaczego tak dziwnie poprowadziłeś linię trendu. Linia trendu powinna być poprowadzona po oporach w trendzie spadkowym, a nie tak jakoś przez środek wykresu" z tego, co właśnie czytam to:
  Wyznaczyłem wewnętrzną linie trendu jest to linia wyznaczana tak by uchwycić w przybliżeniu większość szczytów i dołków bez zwracania szczególnej uwagi na ekstrema.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts with Thumbnails

Dotacja bloga

Jeżeli uważasz, że czytanie mojego bloga pomogło Tobie, możesz wesprzeć moją działalność związaną z prowadzeniem bloga, przelewając dowolną sumę, jaką uznasz za stosowną na poniższy numer konta.
Przelewem na eKonto mBank
36114020040000380253739780
Tytuł przelewu - Dotacja
Serdecznie dziękuję za dotacje.
Za pomocą PayPal w szybki i bezpieczny sposób (płacenie bez ujawniania danych karty)