piątek, 12 marca 2010

Życie za 13zł dziennie, czy warto odkładać na emeryturę?

„Pani Krystyna ma 1 000 zł emerytury. Gdy zapłaci rachunki, zostają grosze. Tak żyje w Polsce ponad 5 milionów ludzi.

25 to dla niej szczęśliwy dzień miesiąca. Listonosz przynosi emeryturę. Ale gdy zamknie za nim drzwi, zacznie się bój o przetrwanie. Z kartka i ołówkiem w reku, jak księgowa, Pani Krystyna (62 l.) Zaczyna liczyć… Nie jest dobrze na Zycie zostaje jej w tym miesiącu 13 złotych na dzień. Dzień po dniu, złotówka po złotówce, tak wygląda jej walka o godność i społeczeństwo. Tak w Polsce wygląda dziś rzeczywistość kilku milionów ludzi.
Kiedy emeryci żyją za grosze ZUS jeździ na narty.
Oni kryzysu nie czuja – urlop w górach, w pracy nowe komputery.
W budżecie mają gigantyczną dziurę, ale oszczędzać nie zamierzają. Przynajmniej, jeśli chodzi o właśnie potrzeby. Oto cala prawda o naturze urzędników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dalej spokojnie wyjeżdżają na narty, remontują ośrodki wypoczynkowe i jeszcze kupują sprzęt elektroniczny za grube miliony.”

Wybór należy do Ciebie!!! Albo w tym tygodniu pójdziesz do banku założyć konto oszczędnościowe i odłożysz 10% swoich dochodów albo patrz wyżej) wybieraj…

źródło. „Fakt”

5 komentarzy:

 1. Tak zgadzam się - Jak pukać to my ,a nie nas! Mam 31 lat i nie zamierzam prosić moich synów w przyszłości o ugotowanie dla mnie zupy, dlatego 6 mies. temu powiedziałem dość i zacząłem oszczędzać maksymalizując dochody a minimalizując wydatki. Tydzień temu założyłem bloga dla lepszej motywacji i samokontroli !(jeszcze jest w powijakach)
  http://fdpwn.blogspot.com/
  zachęcam do odwiedzin i komentarzy

  OdpowiedzUsuń
 2. do dymas79
  życzę powodzenia w finansach osobistych, spłaty Zadłużenia, i owocnego blogowania.
  Pozdrawiam Cashflow88

  OdpowiedzUsuń
 3. Pół biedy kiedy Pani Krystyna nie pali papierosów... wtedy to jest dopiero życie jak u nas. Moja "Krystyna" ma 699 netto. I palimy. Efekt? Człowiek często ma myśli samobójcze, odechciewa się funkcjonować, bierze się proszki by spać. Ale kiedy będziemy, żyć za wspólne pieniądze czeka nas lub mnie taki sam jak nie gorszy los. Życie w PL.

  OdpowiedzUsuń
 4. W Twoim wieku 22lat Marcin możesz zadbać o swoją starość. Idź do najbliższego oddziału banku np. BPH, Polbank otwórz konto oszczędnościowe i wsadzaj, co miesiąc minimalną kwotę, jaką jesteś w stanie odkładać;) dasz sobie rade uzbierać kapitał do emerytury w tak młodym wieku.

  OdpowiedzUsuń
 5. To jest jakaś masakra po prostu :/ Musze zacząć rozglądać się już nad czymś takim.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts with Thumbnails

Dotacja bloga

Jeżeli uważasz, że czytanie mojego bloga pomogło Tobie, możesz wesprzeć moją działalność związaną z prowadzeniem bloga, przelewając dowolną sumę, jaką uznasz za stosowną na poniższy numer konta.
Przelewem na eKonto mBank
36114020040000380253739780
Tytuł przelewu - Dotacja
Serdecznie dziękuję za dotacje.
Za pomocą PayPal w szybki i bezpieczny sposób (płacenie bez ujawniania danych karty)