sobota, 14 sierpnia 2010

Inwestowanie w Antyki - Aukcje


Dziś w pracy napotkałem pewien magazyn o tematyce antyków, i oczywiście wpadł mi do głowy pomysł jak zarobić na antykach.

Na pewno każdy z nas ma coś starego w domu albo u rodziny, co dla nas nie ma żadnej wartości a dla kolekcjonera może być bardzo drogocenną a wręcz bezcenną rzeczą, sam z 3 lata temu wyrzucałem bardzo stanę meble stół i gdybym je zostawił z 40 lat to mogłyby mieć już jakąś wartość, jako antyk.

Chciałbym każdego przestrzec przy wyrzucaniu jakiś starci by 2 razy się zastanowił czy dana rzecz jest do wyrzucenia, bo może nadawać się na aukcje antyków.

I tak podam kilka przykładów:
Cukiernica z 1743 r. warta 35 000 zł
Stara kolejka (zabawka) 2500zł
Nr kaczora Donalda z 1948r 2000tys zł

To tylko 3 przykłady z tego magazynu ja już zabieram się za przeglądanie gratów i kombinowanie, co z nimi zrobić.

Inwestowanie w antyki wydaje mi się bardzo pomocną rzeczą w dywersyfikacji portfela inwestycyjnego przy dość sporym kapitale powyżej 1 miliona zł, inwestycja ta daje bardzo małą płynność i dlatego powinno się mieś jakiś zasobny portfel no chyba ze jesteśmy pasjonatami antycznych kolekcji wtedy możemy łączyć przyjemnie z pożytecznym.

5 komentarzy:

 1. @ Dage - W sprawie reklamy strony proszę o kontakt na maila, bądź służy do tego specjalne okno po prawej stronie bloga "ad Taily"

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapraszamy na nasz serwis antykwaryczno-kolekcjonerski:

  http://www.zbiory.net/search.php?id=231&ord=0

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 4. Panie renowatorze na tej stronie nie znajdzie pan darmowej reklamy... Proszę skorzystać z płatnej formy ;) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Czasami można się zdziwić jakie cuda znajdują się w ciemnych piwnicach, albo na starych strychach... Uwielbiam antyki, bo to rzeczy z duszą.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts with Thumbnails

Dotacja bloga

Jeżeli uważasz, że czytanie mojego bloga pomogło Tobie, możesz wesprzeć moją działalność związaną z prowadzeniem bloga, przelewając dowolną sumę, jaką uznasz za stosowną na poniższy numer konta.
Przelewem na eKonto mBank
36114020040000380253739780
Tytuł przelewu - Dotacja
Serdecznie dziękuję za dotacje.
Za pomocą PayPal w szybki i bezpieczny sposób (płacenie bez ujawniania danych karty)