sobota, 9 października 2010

Akcje GPW (NIE-prospekt a materiał reklamowy) - prywatyzacja GPW 2010

Wchodząc na stronę GPW klikając na WSE intention to conduct IPO
mamy dostępnych kilka ważnych informacji dotyczących prywatyzacji GPW
1.Zamiar wprowadzenia akcji na rynek publiczny - Komunikat prasowy

"Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie SA potwierdza zamiar przeprowadzenia pierwszej publicznej oferty akcji oraz wprowadzenia ich do obrotu na rynku regulowanym GPW
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. (GPW, Spółka), największa giełda papierów wartościowych w Europie Środkowo-Wschodniej, potwierdza w dniu dzisiejszym zamiar przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej oraz wprowadzenia maksymalnie 26 786 530 akcji zwykłych na okaziciela serii B o wartości nominalnej 1 zł każda do obrotu na Głównym Rynku GPW."

"Oferta Przewiduje się, że w związku z Ofertą Skarb Państwa Rzeczpospolitej Polskiej sprzeda maksymalnie 26.786.530 akcji zwykłych na okaziciela serii B o wartości nominalnej 1 zł każda, reprezentujących do 63,82% kapitału zakładowego Spółki. W ramach oferty nie będzie przeprowadzona nowa emisja akcji."

"Oferta będzie dostępna dla inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych w Polsce oraz wybranych zagranicznych inwestorów instytucjonalnych. Jej zakończenie jest przewidywane w czwartym kwartale 2010 r. i zależy od warunków rynkowych."

Czy to oznacza że akcje GPW będą za jedyne 1zł za sztukę, to ile ich chcesz mieć w portfelu ?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts with Thumbnails

Dotacja bloga

Jeżeli uważasz, że czytanie mojego bloga pomogło Tobie, możesz wesprzeć moją działalność związaną z prowadzeniem bloga, przelewając dowolną sumę, jaką uznasz za stosowną na poniższy numer konta.
Przelewem na eKonto mBank
36114020040000380253739780
Tytuł przelewu - Dotacja
Serdecznie dziękuję za dotacje.
Za pomocą PayPal w szybki i bezpieczny sposób (płacenie bez ujawniania danych karty)