czwartek, 25 listopada 2010

Uwaga na Polbank zmiana ROR na mistrzowskie konto osobiste

Ostatnio w komentarzu do mojego portfela, Marcin informuje nas o tym, iż Polbank od 1 lutego 2011.r wprowadza opłatę 6zł miesięcznie, i podpowiada by zamknąć zwykły ROR "mistrzowskie konto osobiste" i otworzyć rachunek pomagający (bezpłatny), w którym brak zleceń stałych i karty. Wszystko łatwo widoczne w tabeli opłat i prowizji.

Wchodzę do placówki i mówię, że chcę zamknąć konto, w którym będzie opłata i mieć tak by było wszystko za darmo, pan zrobił swoje, podpisałem 2 kartki i to wszystko w ciągu 3 min sprawa załatwiona, zarabiać będę przy tym 6zł miesięcznie ( nie bd tracił 6zł) od 1 lutego, zapytałem go ile razy w miesiącu mogę sobie robić przelewy z kont oszczędnościowych na rachunek pomocniczy i ile razy z RP na np. mBank a on mi na to, że ile pan chce jest to i było nieograniczone, (czerwona lampka mi się w głowie zapaliła) wydaje mi się, że można było robić kiedyś tylko 2 przelewy miesięcznie bezpłatnie? Przypomina sobie ktoś to? Może pan nie był doinformowany albo ja?

Przy okazji zamknąłem swoje konto w banku BPH, o których przeczytacie Jak wycisnąć 10, 1% netto z konta w Banku BPH - podwajamy oprocentowanie!
Wraz z kilkudziesięcioma kontami oszczędnościowymi ( czasami przechodzi mnie taka myśl, że szkoda było mojego czasu na jeżdżenie do centrum tracenie czasu by założyć konto w promocji i tuningować konta na grosiki) szkoda to przeliczać, kolejnym razem zastanowię się też nad kwestią straconego czasu, długości czasu oprocentowania i wielu innym czynnikom poświęcę dłuższą chwile zastanowienia, człowiek uczy się całe życie)

Technicznie zamknięcie kilkudziesięciu kont zajęło może z 5 min wszystko na 1 kartce.

4 komentarze:

 1. Faktycznie, sam tego jeszcze nie zrobiłem, a nawet wpisu nie mam na ten temat. Trzeba to nadrobić :) Fajne masz umieszczone reklamy. Zapraszam, do mnie :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Z dawnego ROR i obecnego MKO można było robić tyle przelewów darmowych ile się chce - przynajmniej przez internet, bo chyba o to chodzi? btw. dzięki za informację o tym koncie pomocniczym - też będę musiał zmienić bo 6 zł to zdzierstwo.

  OdpowiedzUsuń
 3. a czy gdy mam karte kredytowa polbanku to tez mogę zamknąć ten 6ciozłotowyzłodziejski rachunek ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Wydaje mi się, że może być kłopot, ale najlepiej zapytać w swojej placówce banku.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts with Thumbnails

Dotacja bloga

Jeżeli uważasz, że czytanie mojego bloga pomogło Tobie, możesz wesprzeć moją działalność związaną z prowadzeniem bloga, przelewając dowolną sumę, jaką uznasz za stosowną na poniższy numer konta.
Przelewem na eKonto mBank
36114020040000380253739780
Tytuł przelewu - Dotacja
Serdecznie dziękuję za dotacje.
Za pomocą PayPal w szybki i bezpieczny sposób (płacenie bez ujawniania danych karty)