sobota, 10 września 2011

Podsumowanie Lipiec - Sierpień 2011 powakacyjne wydatki i jeszcze raz wydatki

Czas na pozbieranie się po wakacjach (już po 3 tyg. pracy) i podsumowanie portfela. Stan na dzień dzisiejszy 9014,13 zł

Dopadł mnie nie ład, ale czy o takie ważne? Czy ta przeszłość jest coś warta... wystarczy stan na teraz 2000 € I jakieś PLNy w mbanku zbyt dużo pieniędzy wydałem na wakacje by dorzucić cokolwiek do portfela?

Plany na najbliższe 6 tygodni to wymienić cały kapitał z euro na zł podczas pobytu w Polsce wrzucenie tego na konto oszczędnościowe a także dywersyfikacje portfela 80% konta oszczędnościowe i 20% w akcje gpw.

Samo GPW jest w ładnym dołku to ładna promocja by nabyć kilka akcji ;)

3 komentarze:

  1. Może jeszcze nie warto wymieniać euro na złotówki? Ciekawe, do ilu dobije?

    OdpowiedzUsuń
  2. Gdy Grecja padnie możemy zobaczyć nawet 4,9 za euro. Ale euro też traci na wartości względem dolara. Może lepiej kupić jakąś walutę "safe heaven" albo złoto/srebro/ropę naftową? A jeżeli na prawdę chcesz mieć pln-y to może warto zamiast na konto oszczędnościowe wrzucić to w obligacje korporacyjne. Przyznam się, że zrobiłem tak z częścią kapitału, oprocentowanie 11% w dość bezpiecznych aktywach to chyba lepsze niż np. 4,75% w greckim polbanku.

    OdpowiedzUsuń
  3. Przy moim kapitale lokaty i konta oszczędnościowe są najlepszym rozwiązaniem, potrzebuje dużej płynności by w z dnia na dzień mieć dostęp do całej gotówki. Obligacje myślę by najpierw otworzyć biznes, który będzie generował nadwyżki finansowe, które bez zawahania mógłbym ulokować w takie obligacje.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts with Thumbnails

Dotacja bloga

Jeżeli uważasz, że czytanie mojego bloga pomogło Tobie, możesz wesprzeć moją działalność związaną z prowadzeniem bloga, przelewając dowolną sumę, jaką uznasz za stosowną na poniższy numer konta.
Przelewem na eKonto mBank
36114020040000380253739780
Tytuł przelewu - Dotacja
Serdecznie dziękuję za dotacje.
Za pomocą PayPal w szybki i bezpieczny sposób (płacenie bez ujawniania danych karty)