wtorek, 11 października 2011

Dlaczego chcę otworzyć swój biznes?

Powodów, dla których większość ludzi chce otworzyć swój własny interes jest wiele, dla mnie bardzo ważnym czynnikiem jest utrzymywanie się z tego właśnie źródła dochodu, nie chce całe życie pracować u kogoś tylko po to by mieć pieniądze na przeżycie i po to by ten ktoś dzięki mnie się dorabiał większego majątku.

Otóż właśnie zwiększanie miedzy pokoleniowe majątku bardzo mnie motywuje do działania nie chciałbym zostawić swoim dzieci zadłużonego domu, lecz wspaniale rozwijające się przedsiębiorstwo Aktywo, które da im poczucie stabilności finansowej a także niezależności finansowej. Dzięki któremu będą mogli kupować kolejne aktywa, o których pisałem na początkach swojego blogowania.

9 komentarzy:

 1. A jaki biznes zamierzasz otworzyć? jaka branża? I czy to jest coś co umiesz?

  OdpowiedzUsuń
 2. Dokładnie tą samą drogą mam zamiar podążać. Istnieje coraz więcej różnych form finansowania naszego przedsiębiorstwa, zwłaszcza na początku. Coraz łatwiej jest ruszyć z własnym biznesem mając wspaniały pomysł. Oczywiście daleko nam jeszcze do standardów europejskich, jednak widać pewien postęp w ostatnich latach. Pozdrawiam i do zobaczenia na konferencji Przedsiębiorcy Roku 2020 :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chcę otworzyć firmę bardzo podobną, w której pracuje mój Wujek i Tata, dzięki czemu mam już 2óch świetnych profesjonalistów, którzy znają się na rzeczy. Pośrednio ja pracuję tutaj w Holandii w tej samej branży acz kol wiek w Polsce firma się rozwija i zaczyna od prostych produktów a tutaj firma jest już rozwinięta i wyspecjalizowana w konkretnych i bardzo zaawansowanych produktach. I gdybym chciał od razu otworzyć firmę, w której teraz pracuję te 250tys zł było by za mało. A o dotacje popytam takie konkretne 0,5 , 1 milion jak będę w Polsce na urlopie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Najważniejsze, aby zdawać sobie sprawę co to znaczy własna firma.
  Do tego trzeba lubić, wręcz kochać to co się robi - wtedy nie tylko starczy do 1-go, ale da się coś odłożyć z czasem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Własny biznes wymaga wielu poświęceń i niesamowitego zaangażowania, ale wierzę, że Ci się uda. Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 6. Pracowałem już na własnej działalności gospodarczej jako Doradca ds. ubezpieczeń i inwestycji ale to raczej było "samozatrudnienie" a nie biznes ;)Wiem że wymaga wielu poświęceń ale warto je ponieść by po latach zbierać owoce pracy ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Własny biznes daje poczucie niezależności od innych. Większość ludzi boi się o własną pracę, a dbając samemu o swoje przedsiębiorstwo ma się zapewnione zajęcie dotąd, dopóki pozwalają na to siły i możliwości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla jednego szczyt marzeń to kontrakt na stałe w mojej firmie, ale ja mam większe plany ;) może posiadać tak wielką firmę jak ta w której pracuję ?

   Usuń
 8. Każdy woli zarabiać tyle, ile realnie zasługuje za swoją pracę. Pracując u kogoś czegoś takiego już nie ma. Podoba mi się, że argumenty przedstawiono w klarowny sposób, żeby zrozumieli je czytelnicy bloga.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts with Thumbnails

Dotacja bloga

Jeżeli uważasz, że czytanie mojego bloga pomogło Tobie, możesz wesprzeć moją działalność związaną z prowadzeniem bloga, przelewając dowolną sumę, jaką uznasz za stosowną na poniższy numer konta.
Przelewem na eKonto mBank
36114020040000380253739780
Tytuł przelewu - Dotacja
Serdecznie dziękuję za dotacje.
Za pomocą PayPal w szybki i bezpieczny sposób (płacenie bez ujawniania danych karty)