środa, 30 listopada 2011

Rozwijam firme - start na wiosne


Jeśli zastanawiacie się, co się ze mną dzieje to odpowiedz jest jedna...
Chciałbym osiągnąć dochód, który pozwoli mi żyć w Polsce pracując na własnej działalności gospodarczej a nie zbierania pieniędzy w Holandii lub zagranicą.

Jeśli zastanawiacie się, co się ze mną dzieje to odpowiedz jest jedna... Od poniedziałku 21.11.2011r rozwijam swój biznes bardzo wiele czasu mi to pochłania wstaję o 4 rano ciągłe sprawy związane z firmą pochłaniają cały mój czas, myślę, że w niedziele będę miał chwilę czasu bu odpocząć od natłoku spraw i zrobić wpis podsumowujący moje działania.

Portfel Cashflow88 zainwestuję w inne aktywa niż konta oszczędnościowe, dokładnie swoja firma, która jest bardzo ryzykowną forma alokacji posiadanego kapitału, lecz możliwe jest uzyskanie znacznie większego przepływu pieniężnego w ciągu miesiąca niż lokaty, konta, akcje i inne. Nie będzie to od razu wykorzystanie całego portfela na start, lecz na pewno te pieniądze będą pracować gdzieś indziej niż bank.

Dziś przerzucam pieniądze do optima banku i gdy ich będę potrzebował na aktywa trwałe, majątek obrotowy, koszty i inne wykorzystam je na te cele.

12 komentarzy:

 1. Mnie właśnie odstrasza we własnej firmie wymagany nakład pracy. Ja potrzebuję czasu dla siebie, na czytanie różnego rodzaju hobby, pewnie mógłbym próbować to jakoś połączyć, ale byłoby to bardzo ciężkie. Później zaś pojawiają się do tego podatki, fiskusy, przepisy, aż gęsia skórka po plecach przechodzi.

  Wiem jednak, że spokojnie można sobie z tym poradzić, na chwilę obecną z 3 dobrych kolegów rozkręca takie firmy i dają sobie radę. Po prostu to nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Powodzenia! I życzę aby firma stała się międzynarodowym gigantem!

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak dalej, trzymam kcuki w takim razie. Też uważam, że to jest super sprawa. Też chciałabym w najbliższej przyszłości otworzyć własną działalność gospodarczą.
  A możesz zdradzić czym ogólnie chciałbyś się zajmować?:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Możesz zdradzić część szczegółów na temat Twojego biznesu?

  OdpowiedzUsuń
 5. Powodzenia i czekam na dalsze informacje dotyczące Twojej działalności :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Co to za firma? Czym będziesz się zajmował?

  OdpowiedzUsuń
 7. @ Marek Międzynarodowym gigantem to może nie, ale rynek docelowy sprzedaży także będzie poza granicami Polski.
  @ Anonimowy chciałbym zajmować się tym, na czym znam się najlepiej, związane jest to z moimi umiejętnościami, wykształceniem, po tym jak będę miał już zrobioną profesjonalną stronę internetową wraz z e-sklepem na 100% ukarzę to na blogu i będę po cichu liczył na wymianę linkami z zaprzyjaźnionymi Blogerami ;)) hihi, jeśli będą chcieli mi pomóc ;)

  Część szczegółów hm... Będę producentem i chciałbym zbudować biznes, sieć dystrybucji, o którym piszą wielcy biznesmeni, nie wykluczam, że pewne osoby mogłyby na podstawie francuszczyzny tak jakby prowadzić dystrybucje firmowych produktów w całej Polsce.

  OdpowiedzUsuń
 8. Też przyłączam się do życzeń powodzenia! Masz u mnie plusa za tę 'francuszczyznę' ;).

  A tak na serio (nie zniechęcając za bardzo) franczyzę sobie przemyśl:
  1. to tzw. umowa nienazwana, prawo jest tutaj dziurawe i skomplikowane
  2. jeśli chcesz być producentem i jednocześnie mieć sklep internetowy to nikt rozsądny tej franczyzy nie kupi, bo jesteś konkurentem na każdym poziomie sprzedaży, a masz największą możliwość manipulowania marżą :)...

  Pozdrawiam i trzymam kciuki!

  OdpowiedzUsuń
 9. No to do boju! Musi się udać! Powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Działalność ma zdecydowanie swoje plusy. Podstawowy to: co zarobię to moje (oczywiście to ogólnikowe stwierdzenie, ale wiadomo o co chodzi). Poza tym brak stresu sytuacjami, które są niezależne ode mnie (np. nerwy szefa). Trzeci plus to możliwość samorealizacji (przynajmniej w moim wypadku).
  O minusach nie wspominam, bo one są przysłonięte plusami :).
  Powodzenia, Cashflow88! Najgorszy pierwszy rok, potem drugi, a potem to już z górki :).

  OdpowiedzUsuń
 11. Dziękuję za komentarze są dla mnie niezwykle cenne i pomocne, każdego dnia uczę i dowiaduję się czegoś nowego potrzebnego, co związane jest z biznesem.

  Jeśli model biznesowy, jaki tworzę będzie odpowiedni to, czemu miał bym nie sprzedawać go za powiedzmy jakiś % od zysku osoby, która takim przedsiębiorstwem będzie sie zajmować. Hm... Wymyślam aktywo i sprzedaje je komuś a w zamian oczekuję pasywnego dochodu od niego i tyle? Co sądzicie o moim toku myślenia?

  OdpowiedzUsuń

Czy warto inwestować na Kokos pl? Podsumowanie po 2 latach inwestycji.

Czas na szybkie podsumowanie inwestycji na Kokos PL Ponad 2 lata temu inwestowałem w Kokos pl dla zielonych, RRSO 32%.  Jako inwestor z...

Zastrzeżenie
Informacje zawarte na stronie są prywatnymi opiniami Autora i nie powinny być interpretowane, jako rekomendacja jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 paź 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych i ich emitentów lub wystawców (Dz. U. Z 2005r. Nr 206, poz. 1715). Wszelkie decyzje inwestycyjne są wyłączną odpowiedzialnością czytelnika.