wtorek, 20 grudnia 2011

Placa minimalna w 2012 netto wyniesie 1500 zl

płaca minimalna 2012 nettoOd stycznia najniższa krajowa idzie w górę o całe 114zł brutto do 1500 zł z 1384 zł to tylko lub aż 8,4% przy inflacji podawanej wg GUSu w granicach 5%.
To by oznaczało, że żyje się nam lepiej?

Może praca na 2 etaty jest rozwiązaniem ?

Hm czy aby na pewno lepiej, co o tym sądzisz?

Jak dla mnie to te całe wskaźniki nie są zbyt wiarygodne gdzie tu 5% na
LPG pół roku temu 1 litr kosztował 2,30 a po 6 miesiącach prawie 3zł gdzie tu jest te 5% inflacji… ech szkoda gadać. Dla porównania w Holandii cena paliwa na początku roku wahała się w granicach 1,60€ i po 10 miesiącach także coś koło 1,65€ ?

Co z tym „podatkiem inflacyjnym”, który wszyscy płacimy robią rządzący polską?
Tak na poprawę nastroju myślę ze każdy chciałby być na tego pana niżej miejscu ;)

2 komentarze:

  1. Może paliwa zdrożały bo złotówka osłabiła sie do euro od 3,85 do 4,5zł ? Do dolara jeszcze bardziej, a w końcu za rope płaci sie w USD.

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak benzyna to kwestia przeliczników, ale nie tylko. Rząd faktycznie powinien obniżyć akcyzę, skoro nie potrafi wzmocnić złotówki. Oni póki co nic tylko wszystko na nas przerzucają, najlepszym przykładem jest ta niby oszczędność finansów publicznych przez rząd, rok temu wzięli 3 mln na obsługę przywództwa w unii, a teraz oddają z tego 1,5mln. A przecież różnicę my płacimy... Po prostu porażka Ci nasi politycy.

    OdpowiedzUsuń

Czy warto inwestować na Kokos pl? Podsumowanie po 2 latach inwestycji.

Czas na szybkie podsumowanie inwestycji na Kokos PL Ponad 2 lata temu inwestowałem w Kokos pl dla zielonych, RRSO 32%.  Jako inwestor z...

Zastrzeżenie
Informacje zawarte na stronie są prywatnymi opiniami Autora i nie powinny być interpretowane, jako rekomendacja jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 paź 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych i ich emitentów lub wystawców (Dz. U. Z 2005r. Nr 206, poz. 1715). Wszelkie decyzje inwestycyjne są wyłączną odpowiedzialnością czytelnika.