piątek, 19 października 2012

Biznes stomatologiczny od 14 tys do 40 tys przychodu

Witam dziś chciałbym wam sprzedać pomyśl na biznes prywatny gabinet stomatologiczny, spotkałem moją starą koleżankę z gimnazjum i dowiedziałem się, że jej narzeczony pracuje, jako doktor stomatolog zarabiając 8tyś a ona, jako asystentka 3, 5tyś;) teraz, jeśli chodzi o fotel to ok. 50tyś zł no i przychody najmniej zarobili dziennie 700zł a najwięcej 2000zł dla swojego szefa;) Tyle, co sądzicie o tego typu biznesie?? Ona już planuje otworzyć za pół roku swój własny gabinet stomatologiczny.

8 komentarzy:

 1. 50 tyś za fotel? Chyba używany. Rozmawiałem ze znajomą, która w zeszłym roku otworzyła gabinet - ceny foteli na których pacjenci nie będą czuć się jak za czasów PRL zaczynają się od 100tyś. Do tego trzeba doliczyć koszt najmu lokalu, sprzętu pomocniczego, materiałów eksploatacyjnych, personel (ktoś musi odbierać telefony, załatwiać dostawy, sprzątać, ...). Na starty potrzeba ok. 32-350 tys. i z taka kwotą wystartowała. A biznes (o ile ma się klientów i są zadowoleni) - faktycznie przynosi duże zyski. Można go założyć samemu (jeżeli ukończy się odpowiednią uczelnię) lub zainwestować zatrudniając stomatologa (trzeba liczyć się z tym, że jak się dorobi to odejdzie na swoje zabierając klientów).

  OdpowiedzUsuń
 2. "(trzeba liczyć się z tym, że jak się dorobi to odejdzie na swoje zabierając klientów)."

  Dokładnie tak ten stomatolog zrobi za pół roku ;)
  Ma duży dom z którego zrobi prywatny gabinet ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystko jest fajne i proste na początku, ale jak zacznie sie wgryzać to takie kolorowe nie jest. Weź pod uwagę, że jak stomatolog zarabia 8000 na rękę to koszt dla pracodawcy to jakieś 12 tys. jak ktoś zarabia 3500 zł to pracodawca musi wyłożyć ponad 5000 zł.

  Na pocieszenie powiem za to, że nie ważne ile kosztuje fotel bo nie trzeba wykładać całej kasy od razu, są przecież kredyty, leasing. Ten drugi jest szczególnie atrakcyjny bo pozwala na spore oszczędności na podatku. Jakby ktoś był ciekaw to proszę sprawdzić LeasingKalkulator.net

  W ramach podsumowania powiem, że nie ma złotego sposobu na zrobienie fortumy. Tylko praca i to ciężka praca, która zaczyna się już na etapie planowania zagwarantuje sukces.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety ceny w stomatologii są zabójcze, choć zarobki do najniższych nie należą.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nosz by to! A ja myślałem, że inwestycja w złoto nbp jest opłacalna... Trzeba było zacisnąć pasa i iść na stomatologię...

  OdpowiedzUsuń
 6. Koszt stworzenia Prywatnego Gabinetu Stomatologicznego rzeczywiście są bardzo duże. Trzeba też pamiętać tu przecież o dobrej lokalizacji. Dlatego wydaje mi się, iż takie gabinety powinni otwierać stomatolodzy, którzy mają już zaufanych klientów i wiedzą, iż będą w stanie wszystko opłacić. Renoma stomatologa to podstawa.

  OdpowiedzUsuń
 7. wśród stomatologów jest też najwyższy odsetek samobójstw

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystko zależy od podejścia do sprawy ja pracuję w Stomatolog Wrocław i tak na prawdę nie zamierzam otwierać własnego biznesu ( puki co ) ponieważ dobrze mi płacą, wykonuje swoją prace wracam do domu i nie muszę się czymkolwiek przejmować, a co do biznesu to ludzie zawsze będą mieli potrzebę dbania o swoje zęby, a już teraz 80% dzieciaków ma problemy z próchnicą więc są to potencjalni klienci w przyszłości, kiedy zrozumieją jak ważny jest dobry ładny uśmiech, tym bardziej że w dzisiejszych czas wszystko kręci się wokół dobrego wyglądu.
  Wszystko jest kwestią motywacji.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts with Thumbnails

Dotacja bloga

Jeżeli uważasz, że czytanie mojego bloga pomogło Tobie, możesz wesprzeć moją działalność związaną z prowadzeniem bloga, przelewając dowolną sumę, jaką uznasz za stosowną na poniższy numer konta.
Przelewem na eKonto mBank
36114020040000380253739780
Tytuł przelewu - Dotacja
Serdecznie dziękuję za dotacje.
Za pomocą PayPal w szybki i bezpieczny sposób (płacenie bez ujawniania danych karty)