czwartek, 27 sierpnia 2015

Pożyczki społecznościowe

Witam,

Czas zabrać się za pożyczki społecznościowe, kolejnym elementem dywersyfikacji mojego portfela inwestycyjnego będą właśnie pożyczki społecznościowe, zacznę od kokos.pl.

Kolega w pracy zarządza od niecałych 2 lat swoimi aktywami i aż 90% swojego portfela zainwestował w ponad 200 pożyczek, jakoś przekonał mnie do tematu, zobaczymy jak u mnie będzie z kokos.pl

Prosiłbym o rady od was samych, jakie macie doświadczenia w pożyczkach społecznościowych ?


5 komentarzy:

 1. Wpadnij do mnie na bloga - sporo jest na temat kokosa, a sam blog wznawiam od końca września.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też poważnie się nad tym zastanawiam. Mógł byś opisać co dzieje się kiedy ktoś nie chce spłacać pożyczki udzielonej na kokos. i Na jakiej zasadzie się dokładnie udziela tych pożyczek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dostajesz maila czy chcesz sam prowadzić windykacje długu bądź płacisz za nią firmie windykacyjnej ;)

   Usuń
 3. Skoro mowa o pożyczkach społecznościowych to sam miałem dosyć krótką przygodę z Kokosem, ale jakoś mnie to nie wzięło, głównie ze względu na to, że na trafiłem tam na oszusta. Wciąż obawiałem się o to, że pożyczając coś ludziom “z ulicy” prędzej czy później, a raczej prędzej, wyłożę się kompletnie, trzeba będzie się bawić w windykację, która i tak podobno nie ma jakiejś super wysokiej skuteczności. Teraz inwestuję sobie w CapitalClub i póki co jestem spokojny o swoje należności, choć wiadomo, że to wszystko zależy od pożyczkodawcy… Mając pecha to gdziekolwiek się zainwestuje tam można trafić na kogoś nieuczciwego. Tylko w przypadku Capitalu uspokaja mnie fakt, że te pożyczki biorą firmy, mają swój konkretny plan na rozwój swojej działalności i jakoś bardziej jestem w stanie zaufać im, niż ludziom znikąd, którzy wpadli w tarapaty i szukają grosza wszędzie gdzie się da, nie zawsze myśląc o tym jak to wszystko spłacą… Tak mi to właśnie na Kokosie wygląda, nie wiem, może muszę spróbować jeszcze raz, by się przekonać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszędzie trafia się na oszustów ;) takie życie a ja na 17 osób mam 1go oszusta http://blog-inwestora.blogspot.nl/2015/12/kokos-pl-dla-zielonych-udana-windykacja.html co do windykacji to udana ;)

  OdpowiedzUsuń

Czy warto inwestować na Kokos pl? Podsumowanie po 2 latach inwestycji.

Czas na szybkie podsumowanie inwestycji na Kokos PL Ponad 2 lata temu inwestowałem w Kokos pl dla zielonych, RRSO 32%.  Jako inwestor z...

Zastrzeżenie
Informacje zawarte na stronie są prywatnymi opiniami Autora i nie powinny być interpretowane, jako rekomendacja jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 paź 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych i ich emitentów lub wystawców (Dz. U. Z 2005r. Nr 206, poz. 1715). Wszelkie decyzje inwestycyjne są wyłączną odpowiedzialnością czytelnika.