czwartek, 17 grudnia 2015

Jak być bogatym?

Jaka jest miara bogactwa, którą jesteś w stanie osiągnąć?

Jaka jest miara bogactwa, którą jesteś w stanie osiągnąć?

 Zadaję sobie to pytanie, gdy przemierzam kilkanaście a może kilkadziesiąt km w ciągu dnia w pracy.

Miejsce na ziemi po moim dziadku to wielkość ok 1700m2 pow. + dom tyle dorobił się mój dziadek w całym swoim życiu;) Porównać chce to do 1/100 ( na oko) wielkości magazynu, w którym aktualnie pracuje.

Trzeba sobie zadać pytanie, co zrobili Ci ludzie, którzy mają bogactwa wielkości 100 rodzin na moim osiedlu w Polsce a nawet i więcej niż 100.
Jak myślicie czy konsumowali oni wszystkie swoje pieniądze na bieżąco?
Czy oszczędzali pieniądze by inwestować je w biznes, który może im przynieść w przyszłości majątek?
Kto jest w lepszej sytuacji konsument, który całe życie konsumuje czy inwestor, który konsumuje zysk z majątku, którym obraca?

Dotarłeś do końca proszę zostaw swój komentarz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Czy warto inwestować na Kokos pl? Podsumowanie po 2 latach inwestycji.

Czas na szybkie podsumowanie inwestycji na Kokos PL Ponad 2 lata temu inwestowałem w Kokos pl dla zielonych, RRSO 32%.  Jako inwestor z...

Zastrzeżenie
Informacje zawarte na stronie są prywatnymi opiniami Autora i nie powinny być interpretowane, jako rekomendacja jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 paź 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych i ich emitentów lub wystawców (Dz. U. Z 2005r. Nr 206, poz. 1715). Wszelkie decyzje inwestycyjne są wyłączną odpowiedzialnością czytelnika.