czwartek, 7 stycznia 2016

Gdzie uczyć się finansów i jak rozwijać swoja inteligencję finansową ?


Jak najłatwiej pozyskać potrzebne nam informacje?

  • Czytając, czytając i jeszcze raz czytając... Sam wypisuję najciekawsze moim zdaniem książki, które już przeczytałem, czytam i planuję przeczytać. Znajdują się tutaj pod Przeczytanie książki,a także w oknie Edukacja Finansowa
  • Poprzez darmowe treści zamieszczone w Internecie. Jednym z łatwych i przyjemnych źródeł wiedzy jest kanał KahanAcademyPolski, na YouTube. Subskrybuje go i mam już za sobą prawie wszystkie tematy, pozostało mi już tylko kilka ostatnich filmów z makroekonomii.

Moje życie polega na ciągłym samorozwoju, czytam książki, uczę się nowych rzeczy, pozyskuję nowe umiejętności, wszystko, co może mi przynieść w przyszłości korzyści.

Mikroekonomia

Makroekonomia

Finanse i rynki kapitałowe


Akcje i obligacje

Akcje i obligacje - wprowadzenie

Jak zrozumieć oświadczenia składane przez spólki

Thomas Picketty - Kapitał w XXI wieku

Ekonomia i finanse - ciągła kapitalizacja odsetek


autor: KhanAcademyPolski

1 komentarz:

  1. Ludzie uważają, że pieniądze są po prostu od wydawania i nie ma w tym żadnej filozofii ani skomplikowanych działań. Dlatego jest tyle problemów z utrzymaniem własnych potrzeb w ryzach, kiedy nie ma gotówki.

    OdpowiedzUsuń

Czy warto inwestować na Kokos pl? Podsumowanie po 2 latach inwestycji.

Czas na szybkie podsumowanie inwestycji na Kokos PL Ponad 2 lata temu inwestowałem w Kokos pl dla zielonych, RRSO 32%.  Jako inwestor z...

Zastrzeżenie
Informacje zawarte na stronie są prywatnymi opiniami Autora i nie powinny być interpretowane, jako rekomendacja jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 paź 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych i ich emitentów lub wystawców (Dz. U. Z 2005r. Nr 206, poz. 1715). Wszelkie decyzje inwestycyjne są wyłączną odpowiedzialnością czytelnika.