sobota, 30 stycznia 2016

Jak bogacze wykorzystuje rząd, podatki i etatowców?

Dziś blog inwestora przedstawia:
  • Bogaty może więcej ? 
  • Czy bogaci są opodatkowani korzystniej?
  • Prawdziwa historia Portugalskiego przedsiębiorcy...
Blog inwestora prowadzę już kilka lat, wpis ten będzie o staniu się bogatym i o tym, co daje bycie majętnym. Pierwsza i podstawowa zasada - bogaci mają lepiej przy płaceniu podatków:
Czy to w Polsce, czy w Holandii, progi podatkowe dotykają pracowników etatowych tak bardzo, że nie mogą oni stać się bogaczami. Mechanizm, jakim się posługują to skale podatkowe od zarobków. Choćbym chciał pracować po 80h tygodniowo to i tak nie stanę się tak szybko bogaty jak osoba posiadająca spółkę i generująca z niej dochód. 


W Holandii występują 3 progi podatkowe odnoszące się do zarobionej kwoty brutto w skali roku:

Powyżej 19, 922: oddajemy  36.55% wypłaty.
Pomiędzy 33, 715: a 66, 421 płacimy 40.40%!
Wszystko ponad € 66, 421: to już jedyne 52%!!! 

Masz etatowcu pracuj na PAŃSTWO.

A co ma bogaty??? Czy jego spółka zarabia 12 000, 35 000, 80 000, 250 000, milion itd. Zawsze płaci tylko 25%!!! I nie ma tutaj mowy o podwójnym opodatkowaniu spółek, tak jak ma to miejsce w Polsce ;)
Kolejny ważny wątek odnosi się do tego, jak bogaty człowiek może 'grać' z urzędami skarbowymi.

Mój kolega z Portugalii - pan P ma dobrego znajomego z dzieciństwa, który zajmuje się małą (czy tez większą już) siecią hipermarketów w Portugalii. Kiedy pewnego razu przyszedł do Fiskusa ten powiedział mu, że...
nie może już otworzyć żadnego sklepu w kraju ;] bo jest za bogaty. On w odpowiedzi na zaistniałą sytuację odpowiedział następująco: „ Dobrze, ja nie otworzę już w Portugalii żadnego sklepu! Okey, tak chcecie ze mną grać ?!?  Nie otworzę już nigdy żadnego sklepu, a wręcz zamknę swoje wszystkie sklepy i przeniosę biznes do innego kraju!!!” W odpowiedzi uzyskał przeprosiny, a wraz z nimi decyzję o kontynuowaniu rozwoju swojej sieci hipermarketów.

Z prostych powodów urząd nie miał szans grać z tak dużym graczem. Musiałby wszystkim jego zwolnionym pracownikom płacić zasiłek dla bezrobotnych przy zmniejszonych wpływach z podatków, jakie przestałyby wpływać z jego sieci dla państwa.

Kim jest rząd dla bogatych ?

Rząd jest miejscem w którym bogaci stają się bardziej bogaci i to rządy muszą zabiegać o to by ich klienci mogli u nich stawać się jeszcze bogatsi. Im więcej wiem o tym systemie w którym żyję, tym bardziej chcę być bogaty.

Tak to już bywa w życiu, że duży może więcej. Może pozwolić sobie na 'granie' ze skarbówką w klocki, którymi normalny etatowiec nie ma szans zagrać.

Chętnie poczytam w komentarzach o waszych doświadczeniach. Podzielcie się swoimi przemyśleniami, jakie korzyści w swoim "biednym" życiu odnoszą osoby posiadające spółki.

Jak stać się bogatym ? Otwórz spółkę i generuj dzięki niej pieniądze, z których będziesz żył - nigdy na odwrót. ;) Jak to zrobić i ile to kosztuje dowiesz się w następnym wpisie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts with Thumbnails

Dotacja bloga

Jeżeli uważasz, że czytanie mojego bloga pomogło Tobie, możesz wesprzeć moją działalność związaną z prowadzeniem bloga, przelewając dowolną sumę, jaką uznasz za stosowną na poniższy numer konta.
Przelewem na eKonto mBank
36114020040000380253739780
Tytuł przelewu - Dotacja
Serdecznie dziękuję za dotacje.
Za pomocą PayPal w szybki i bezpieczny sposób (płacenie bez ujawniania danych karty)