niedziela, 31 stycznia 2016

W co inwestować? Inwestycje pośrednie i bezpośrednie.


Blog inwestora przedstawia: Inwestycje alternatywne: inwestycje pośrednie oraz inwestycje bezpośrednie, które lepsze?

Zastanawiałeś się kiedyś w które warto bardziej inwestować? Tego dowiesz się dziś na blogu inwestora.

Aby wam to najprościej zobrazować posłużę się przykładem kupna złota.


Jeśli ktoś chce kupić złoto pośrednio może tego dokonać np. u brokera, w TFI i innych instytucjach finansowych. Klient kupuje jedynie odpowiedni instrument finansowy, dostanie zapis na swoim koncie o tym ze posiada taką a taką wartość złota ;) Dobrym tego typu przykładem są brokerzy rynku forex, ponieważ umożliwiają oni zakupy kontraktów na surowce np. złoto, kawę, ropę.

Może tez powierzyć decyzje inwestycyjne specjalistą w funduszach inwestycyjnych. Jednostka wyceniana jest na podstawie osiąganego zysku przez fundusz - odzwierciedla on to jak potrafi TFI zarabiać na rynku złota.

Minusem jest płacenie prowizji i to nie jednemu pośrednikowi.
Na plus inwestycji pośredniej wpływa czas kilka kliknięć i mamy niewyobrażalne ilości pieniędzy zamienionych na nowe aktywa, jakim będą "złote cyferki"

Druga zaś bezpośrednia opcja jest dla mnie bardziej satysfakcjonująca, ponieważ mamy kontakt ze złotem i możemy się cieszyć przyjemnością obcowania z nim ;) Należy zaopatrzyć się w odpowiedni sejf bądź trzymać je w jakimś ładnie wyglądającym miejscu. Jedyne koszty, jakie ponosimy są za transport oraz bardzo znikome za przechowywanie we własnym tajemniczym miejscu ;)

Jaka metoda jest lepsza dla Ciebie i dlaczego?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Czy warto inwestować na Kokos pl? Podsumowanie po 2 latach inwestycji.

Czas na szybkie podsumowanie inwestycji na Kokos PL Ponad 2 lata temu inwestowałem w Kokos pl dla zielonych, RRSO 32%.  Jako inwestor z...

Zastrzeżenie
Informacje zawarte na stronie są prywatnymi opiniami Autora i nie powinny być interpretowane, jako rekomendacja jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 paź 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych i ich emitentów lub wystawców (Dz. U. Z 2005r. Nr 206, poz. 1715). Wszelkie decyzje inwestycyjne są wyłączną odpowiedzialnością czytelnika.