niedziela, 31 stycznia 2016

W co inwestować? Inwestycje pośrednie i bezpośrednie.


Blog inwestora przedstawia: Inwestycje alternatywne: inwestycje pośrednie oraz inwestycje bezpośrednie, które lepsze?

Zastanawiałeś się kiedyś w które warto bardziej inwestować? Tego dowiesz się dziś na blogu inwestora.

Aby wam to najprościej zobrazować posłużę się przykładem kupna złota.


Jeśli ktoś chce kupić złoto pośrednio może tego dokonać np. u brokera, w TFI i innych instytucjach finansowych. Klient kupuje jedynie odpowiedni instrument finansowy, dostanie zapis na swoim koncie o tym ze posiada taką a taką wartość złota ;) Dobrym tego typu przykładem są brokerzy rynku forex, ponieważ umożliwiają oni zakupy kontraktów na surowce np. złoto, kawę, ropę.

Może tez powierzyć decyzje inwestycyjne specjalistą w funduszach inwestycyjnych. Jednostka wyceniana jest na podstawie osiąganego zysku przez fundusz - odzwierciedla on to jak potrafi TFI zarabiać na rynku złota.

Minusem jest płacenie prowizji i to nie jednemu pośrednikowi.
Na plus inwestycji pośredniej wpływa czas kilka kliknięć i mamy niewyobrażalne ilości pieniędzy zamienionych na nowe aktywa, jakim będą "złote cyferki"

Druga zaś bezpośrednia opcja jest dla mnie bardziej satysfakcjonująca, ponieważ mamy kontakt ze złotem i możemy się cieszyć przyjemnością obcowania z nim ;) Należy zaopatrzyć się w odpowiedni sejf bądź trzymać je w jakimś ładnie wyglądającym miejscu. Jedyne koszty, jakie ponosimy są za transport oraz bardzo znikome za przechowywanie we własnym tajemniczym miejscu ;)

Jaka metoda jest lepsza dla Ciebie i dlaczego?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts with Thumbnails

Dotacja bloga

Jeżeli uważasz, że czytanie mojego bloga pomogło Tobie, możesz wesprzeć moją działalność związaną z prowadzeniem bloga, przelewając dowolną sumę, jaką uznasz za stosowną na poniższy numer konta.
Przelewem na eKonto mBank
36114020040000380253739780
Tytuł przelewu - Dotacja
Serdecznie dziękuję za dotacje.
Za pomocą PayPal