poniedziałek, 11 stycznia 2016

Złoto, w co warto inwestować?

Czy warto inwestować w złoto ?

Ostatnimi czasy coraz więcej osób interesuje się możliwością inwestycji w złoto. Różne osoby mają swoje uzasadnienia, dlaczego inwestycja w złoto wydaje im się opłacalna:
  • Pierwsza osoba pan P, boi się o to, że pieniądz papierowy niebawem może stracić wartość i szuka aktywa, który jest odporny na tego typu ryzyko.
  • Drugi pan N zaś zastanawia się nad zgromadzeniem pewnej sumy pieniędzy dla swojego dziecka i pytał czy to dobra inwestycja, ponieważ chce ochronić kapitał przed inflacją.
  • Trzeci pan Ł miał złote monety i sprzedał je jakoś w 2011 roku (ucieszył się jak mu powiedziałem, że rok po tym złoto zaczęło delikatnie tracić na wartości
  • Ja sam Cashflow88 twierdzę, że złoto jest dobrym aktywem służącym do dywersyfikacji portfela inwestycyjnego, gdybym miał kupić złoto to wartość mojego portfela opiewałaby na ok 10% może 20% całości majątku.
Spoglądając na wykres złota
Od czasu moich narodzin w roku 1988 złoto kosztowało
20zł za uncję dziś kosztuję 4400zł nasuwają się pytania:
  • jaka będzie cena złota w przyszłości  za kolejne 30 lat?
  • czy zadziała prawo regresji do średniej?
  • jaką wartość miało 20zł w 1988r? 

Kolejnym tematem do opisania jest sprawa sprzedaży naszego złota. Komunikat NBP z dnia 27-12-2012

Zakończenie skupu złotych monet i sztabek przez NBP
Informujemy, że Oddziały Okręgowe NBP zaprzestają od dnia 1 stycznia 2013 r. prowadzenia działalności w zakresie skupu złotych monet i sztabek. 


Na allegro zakazali w NBP też. Gdzie będzie można sprzedać nasze złoto? Sam nie wiem... lombard, komis, skup metali, a może kolega ? Z ta myślą zostawiam was i niebawem CDN

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Czy warto inwestować na Kokos pl? Podsumowanie po 2 latach inwestycji.

Czas na szybkie podsumowanie inwestycji na Kokos PL Ponad 2 lata temu inwestowałem w Kokos pl dla zielonych, RRSO 32%.  Jako inwestor z...

Zastrzeżenie
Informacje zawarte na stronie są prywatnymi opiniami Autora i nie powinny być interpretowane, jako rekomendacja jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 paź 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych i ich emitentów lub wystawców (Dz. U. Z 2005r. Nr 206, poz. 1715). Wszelkie decyzje inwestycyjne są wyłączną odpowiedzialnością czytelnika.