poniedziałek, 8 lutego 2016

W co inwestować - surowce, dzieła sztuki ?

Chcę wam przekazać, iż teraz będę trochę mniej poświęcał czasu na nowe wpisy, ponieważ angażuję się w otwarcie mojego pierwszego poważnego biznesu, na skalę europejską. Mam nadzieje, że stanie się on jak najszybciej rentowny i będę mógł się z wami tym szczęściem podzielić.

Możliwości inwestowania.
Inwestycje alternatywne dają dużo większą możliwość lokowania i pomnażania pieniędzy od rynku kapitałowego: metale szlachetne, metale przemysłowe, surowce rolne, surowce energetyczne.


Inwestować w metale szlachetne np. złoto czy srebro bardzo łatwo nam jest inwestować bezpośrednio, natomiast w metale przemysłowe np. cynk, ołów a także surowce takie jak: kawa, cukier, ropa, gaz ziemny, kukurydza, bawełna możemy inwestować dzięki dostępowi do biura brokerskiego.

Można nagiąć tą tezę kupując silos, postawić go na podwórku i zapełnić np. zbożem trzymając je przez kilka lat a potem sprzedać, ale to już trochę skrajne jak dla zwykłego człowieka.

Podczas inwestowania w surowce trzeba na bieżąco uaktualniać swoją wiedzę makroekonomiczną, ważne są także długoterminowe prognozy pogody wpływające na plony w danym roku.

Dzieła sztuki mają dwa największe problemy kupno i sprzedaż. Nie łatwo jest kupić jakieś dzieło sztuki, które w przyszłości będzie więcej warte, ponieważ obarczone jest ryzykiem ze nikt nie doceni danego artysty. Można się pochylić ku najmłodszym i najwcześniejszym artystą i kupować ich pierwsze działa licząc na to, że w przyszłości będą sławni i inwestycja zwróci się po 1000 krotnie;) 
Sprzedaży dzieł sztuki, które nabrały już wartości można dokonać poprzez domy aukcyjne, aczkolwiek musimy liczyć się z tym, że cena nie będzie dla nas satysfakcjonująca (popyt na działa sztuki jest niewielki).

Antyki to przedmioty mające ponad 55lat, kto z was nie miał tak jak ja? Moja prababcia miała szafę, którą dostała na swój ślub. Do
trwała ona do czasów mojej podstawówki i rodzice wymienili ją na nową nie zastanawiając się nad wartością, jaką będzie posiadać w dniu dzisiejszym ponad 100 letnia szafa.

To tyle na dziś. Lecę załatwiać ważne sprawy.

1 komentarz:

  1. Z całym szacunkiem, ale nowy "wis" jest pełen błędów. Czasem lepiej nic nie napisać, niż przysparzać tyle bólu czytelnikom :) powodzenia w ważniejszych sprawach!

    OdpowiedzUsuń

Related Posts with Thumbnails

Dotacja bloga

Jeżeli uważasz, że czytanie mojego bloga pomogło Tobie, możesz wesprzeć moją działalność związaną z prowadzeniem bloga, przelewając dowolną sumę, jaką uznasz za stosowną na poniższy numer konta.
Przelewem na eKonto mBank
36114020040000380253739780
Tytuł przelewu - Dotacja
Serdecznie dziękuję za dotacje.
Za pomocą PayPal w szybki i bezpieczny sposób (płacenie bez ujawniania danych karty)