poniedziałek, 17 grudnia 2018

9 lat prowadzenia bloga inwestora.

Miałem 21 lat, zastanawiałem się jak zainwestować swoje pierwsze 3000 zł.
Natrafiłem na blogi inwestorów App Funds oraz inne, które już nie są prowadzone.


Od tamtego czasu może życie się zmieniło, pogląd na gotówkę, pieniądze, inwestowanie nabrały innego znaczenia. Myślałem ,co to jest 2% rocznie ? NIC no przecież nie ma co odkładać kasy na 2% rocznie, po co to, komu z 100 zł dostanę aż 2 za rok extra ;| wow... dokładnie tak myślałem aż przyszła zmiana. Napisałem kalkulator procentu składanego i zauważyłem pewną prawidłowość w tych skromnych 2% które przez 40 lat potrafią rozpędzić się do ogromnej kuli śnieżnej, którą ciężko jest zatrzymać.


Chciałem być jak oni... posiadać kilkanaście tysięcy złotych, obracać nimi. Nie potrafiłem sobie wyobrazić tak wielkiej sumy pieniędzy, jak 10, 20k a co dopiero 100 k jakaś mistyczna suma bogactwa ach co to były za czasy. Dziś jest 350 wpisów na blogu inwestora.


Drogi czytelniku, jeśli jesteś w wieku około 20 roku życia, być może także nachodzą cię takie myśli jak mnie kiedyś?


Najlepszy czas na zaczęcie inwestowania był WCZORAJ !!! Tak dokładnie, tak wczoraj. Nie jutro nie za rok, ale wczoraj, zrób coś w swoim życiu a za 10lat będziesz borykał się z problemami, jak zdywersyfikować swój majątek by mógł pracować dla ciebie według twoich preferencji. Ile % dać na akcje, a może kupić bitcoina, wsadzić na lokatę i tego typu dylematy. Zastanów się, z jakimi problemami chcesz się borykać ? Braku pieniędzy a może problem różnych miejsc, gdzie je przechowywać.


17.12.2009 r aż 9 lat temu napisałem swój pierwszy wpis, WOW, ale to zleciało. Serdecznie namawiam cię, zacznij już dziś. Otwórz konto oszczędnościowe w swoim banku, przelej tam pierwsze 10 zł a może i 100 i zostaw, niech sobie rośnie. Najtrudniejszy pierwszy krok potem łatwo minie rok ;) A za 10 lat wróć tutaj do tego wpisu i w komentarzu podziel się swoją historią. Kto wie, co będzie za 10 lat.

Jak co roku kupiłem akcję na giełdzie, tym razem 150 szt. GPW oby tak do emerytury (prywatnej) udawało się systematycznie powiększać kapitał.

3 komentarze:

 1. Mnie najbardziej do działania motywują właśnie słowa, że trzeba zacząć działać już dzisiaj, bo czas i tak upłynie :) Lepiej robić, niż nie robić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystarczy każdego dnia ulepszyć samego siebie o 1%. W rok będziemy 2x lepszą osobą.

   Usuń
 2. Fajnie, choć równie dobry sposób inwestowania to start z własnym biznesem, o ile oczywiście ma się na niego dobry pomysł. Tylko start takiej inwestycji może pochłonąć znaczną ilość środków, zanim przyniesie to jakiekolwiek korzyści.

  OdpowiedzUsuń

Ile czasu trzeba się uczyć aby zostać programistą?

Po jakim czasie od początku nauki programowania dostaniesz swoją pierwszą pracę? Ile czasu zajmuje to innym osobom? W dzisiejszym odc...

Zastrzeżenie
Informacje zawarte na stronie są prywatnymi opiniami Autora i nie powinny być interpretowane, jako rekomendacja jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 paź 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych i ich emitentów lub wystawców (Dz. U. Z 2005r. Nr 206, poz. 1715). Wszelkie decyzje inwestycyjne są wyłączną odpowiedzialnością czytelnika.