sobota, 8 grudnia 2018

Ile zarabia programista w Holandii ?

Jako pierwsza praca w IT dostałem 1850 € brutto, dość mało na start, jeśli chodzi o korzyści materialna... ale jest w danym momencie wiele ważniejszych rzeczy do zdobycia niż kapitał.

Uczę się języka angielskiego za darmo ;)

Po roku planuję powiedzieć, iż muszą mi zapłacić dwa tysiące pięćset Jurków, abym współpracował dla nich dalej ;) Bo kolega, który odszedł z mojego działu miesiąc temu miał dwa dwieście. Zobaczymy co mi powiedzą ;)

Ewentualnie rozważam powrót do Polski (by otworzyć małą firmę IT dla Holenderskich klientów )gdy nie przedłużę z nimi stałego kontraktu.

Praca programisty jest bardzo podobna do pracy inwestora. Programista ma czasy niewiedzy, a potem wiedzy i tak w koło... Zyski, straty, dostaję zadanie np. o tokenie autoryzacyjnym w aplikacji, a następnie cały czas poświęcam na tą kwestię. W ostatnim tygodniu poznałem kolejne zaawansowane tematy związane z tworzeniem aplikacji. Nic nie wiedziałem a teraz już trochę wiem. Raz górka raz dołek w nastrojac myśli, że tak będzie przez całą karierę nasuwają mi myśli z odpowiedzią na pytanie: dlaczego tak wielu programistów wypala się zawodowo ? Heh już po kilku miesiącach pracy jestem w stanie sobie to wyobrazić.

2 komentarze:

  1. Sam zastanawiam się nad wyjazdem do Holandii i pracą jako programista. Mam dwa lata doświadczenia w zawodzie - jak dotąd pracowałem tylko w Polsce. Jak oceniasz holenderską i polską branżę IT, jest spora różnica? Czy warto się na taki wyjazd zdecydować?

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak dotąd pracowałem tylko w Holandii. Wszystko ma swoje plusy i minusy.

    OdpowiedzUsuń

Ile czasu trzeba się uczyć aby zostać programistą?

Po jakim czasie od początku nauki programowania dostaniesz swoją pierwszą pracę? Ile czasu zajmuje to innym osobom? W dzisiejszym odc...

Zastrzeżenie
Informacje zawarte na stronie są prywatnymi opiniami Autora i nie powinny być interpretowane, jako rekomendacja jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 paź 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych i ich emitentów lub wystawców (Dz. U. Z 2005r. Nr 206, poz. 1715). Wszelkie decyzje inwestycyjne są wyłączną odpowiedzialnością czytelnika.