piątek, 15 lipca 2016

Bańki mydlane

Zaczynam swoja przygodę z puszczaniem dużych baniek mydlanych na rynku w wielkim mieście. Zobaczymy ile da się z tego wykręcić na godzinę.

4 komentarze:

 1. Moim zdaniem znacznie więcej będzie tych negatywnych...Po dostaniu wypłaty w 5-setkach nie będę miała już w ogóle czym się powachlować :) i weź zgub taki jeden banknot...500 zł to jest naprawdę bardzo dużo pieniędzy. A 500+ dają chyba na konto, ale rzeczywiście banknot pod to podchodzi idealnie. Skoro robią większe banknoty to znaczy ludzie mają coraz więcej kasy. Szkoda, że sama mam poważny problem z wypracowaniem dobrego systemu oszczędzania. Na https://blog.axa.pl/ bodajże czytałam post o unikaniu finansowych błędów młodości i jest tam kilka przydatnych rad, też nie idzie mi je wdrożyć w życie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pamiętam doskonale jak wchodził banknot 200 złotowy ponieważ wtedy zaczynałem swoją pierwszą poważną pracę i jako pierwszą wypłatę dostałem 3 takie banknociki. A było to dokładnie w listopadzie 1997 roku, blisko 20 lat temu...

  OdpowiedzUsuń
 3. Final bedzie pewnie jak z 500€ nigdzie go nie chca bo nie wydasz go jako reszte, a co jak podrobiony? 500 z laserjeta w kasie boli bardziej niz 20 czy 50. Malo kto chce miec tyle na raz w portfelu, zwlaszcza ze wszedzie i za wszystko placi sie karta, zdrapka telefonem, brelokiem, guma do zucia. Wprowadzenie nowego banknotu to droga inwestycja, projekt graficzny, zabezpieczenia, biuletyn informujacy wszystkie instytucje o wprowadzeniu go do obiegu. Informacja w radiu i telewizji oraz internecie. Mysle, ze pare ladnych baniek to bedzie kosztowac. Dla mnie jako konsumenta bardziej by sie oplacala moneta 99gr albo jakas karta do zbierania w formie elektronicznej tego grosika co go pani w biedronce nie ma co i rusz. 100 klientow bez grosika w sklepie to 1 dziennie co daje +/- 300pln rocznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nawet 200 zł banknot ciężko spotkać - chyba głównie w kopertach na weselach :) a 500 to chyba tylko po to, żeby drukarnia coś zarobiła :)

  OdpowiedzUsuń

9 lat prowadzenia bloga inwestora.

Miałem 21 lat, zastanawiałem się jak zainwestować swoje pierwsze 3000 zł. Natrafiłem na blogi inwestorów App Funds oraz inne, które już nie ...

Zastrzeżenie
Informacje zawarte na stronie są prywatnymi opiniami Autora i nie powinny być interpretowane, jako rekomendacja jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 paź 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych i ich emitentów lub wystawców (Dz. U. Z 2005r. Nr 206, poz. 1715). Wszelkie decyzje inwestycyjne są wyłączną odpowiedzialnością czytelnika.